Величаво пливе дністровська вода, вбираючи сонце й голубінь неба, височать замріяні береги, зелена гущавина лісу повниться пташиним щебетом. Хто побачить цю красу, відчує її серцем, той неодмінно захоче знову і знову побувати на берегах Дністра.

Давня назва цієї річки: Данастр, Тірас. Назва походить від давньослов’янських слів “дана” ( “річка”) та  “істер”( “швидкий”). Таким чином, Дністер –   “швидка річка”. За легендою, у давнину тут, де зараз протікає Дністер, біг струмок, а вздовж нього жили люди. Мали вони незвичний календар. Кожен день позначали на піску – що не день, то інша позначка. Одного разу струмок розлився і затопив береги. Люди прийшли на берег, а позначок на піску не було.  “Хто дні  стер?” – запитували люди. Самі ж відповідали: “Струмок дні стер”. З того часу струмок, який дні стер, стали називати Дністер.

Дністер бере початок на північному схилі Карпат, з джерел, що виходять на північно-західному схилі гори Розлуч, біля с. Вовче на висоті близько 760 м, впадає в Дністровський лиман Чорного моря, за 35 км на південний захід від м. Одеси.

Його загальна протяжність – 1352 км  площа водозбору 72100 км2. Загальне падіння 759 м, середній нахил водної поверхні -1,78%. У межах Івано-Франківської області Дністер має довжину майже 200 км і в Тлумацькому та Городенківському районах є природною границею між Івано-Франківською і Тернопільською областями.