ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ НА ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЯХ

Засмічення території

Ні в якому разі не залишайте в лісі сміття, яке не розкладається, – пластик, гуму, одноразовий посуд, бляшанки від консервів, скло. Все це зберіть в пакет і заберіть з собою або викиньте у в найближчий сміттєвий бак.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях

Ніколи не розводьте вогнище поблизу дерев і на сухій траві. Збирайте для багаття тільки сухі гілки. Вони горять швидше, і лісу не буде від цього шкоди.

Пошкодження дерев, кущів, зривання квітів, збір лікарських рослин

Не вирізайте на деревах надписи, наприклад «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.

Не ламайте гілок дерев та кущів. Це заважає рослинам жити.

Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних первоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!

Не виривайте рослини з корінням.

Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима. Не знищуйте неїстівних грибів! Для лісових мешканців – це ліки і джерело харчування.

Пошкодження об’єктів природи

Не руйнуйте мурашників – вони лісові санітари.

Полювання на тварин, руйнування гнізд птахів

Не ловіть диких тварин і не забирайте їх додому. В неволі тварини жити не зможуть і загинуть.

Не руйнуйте пташиних гнізд.

Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.

Не чіпайте плазунів. Вони – невід’ємна важлива частина лісового середовища. Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороною.

Не беріть з природи нічого, крім відзнятих фотографій.

Не залишайте нічого, крім слідів.

Не вбивайте нічого, крім часу.